REKLAMA
Znaleziono 2060 wyników
[Warszawa] KPMG wynajmie do 10 000 mkw. w biurowcu Gdański Business Centerartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] KPMG wynajmie do 10 000 mkw. w biurowcu Gdański Business Center
Okolice Dworca Gdańskiego zyskują na znaczeniu jako nowa atrakcyjna lokalizacja biurowa w Warszawie....
[opolskie] Dworzec w Kluczborku otwarty dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Dworzec w Kluczborku otwarty dla podróżnych
Elegancka ceglana elewacja z poddanymi renowacji malowidłami, zmodernizowana przestrzeń obsługi podr...
[śląskie] Gliwicki dworzec – gotowa hala główna, kończą się prace przy 4 peronieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Gliwicki dworzec – gotowa hala główna, kończą się prace przy 4 peronie
Od dziś podróżni mogą korzystać z hali głównej modernizowanego dworca w Gliwicach. Wkrótce udostępni...
[dolnośląskie] PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Żarowieartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] PKP S.A. wyłoniła wykonawcę modernizacji dworca w Żarowie
PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który zrealizuje przebudowę dworca kolejowego w Żarowie. Prace...
Rusza modernizacja kolejnego zabytkowego dworca w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja kolejnego zabytkowego dworca w Polsce [WIZUALIZACJE]
Rusza modernizacja kolejnego zabytkowego dworca w Polsce. Dworzec kolejowy w Gąsocinie, znajdujący się województwie mazowieckim (gmina Sońsk, powiat ciechanowski), przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniając zabytkowy charakter budynku, nowoczesne standardy obsługi pasażerów oraz potrzeby lokalnych społeczności. Polskie Koleje Państwowe S.A. właśnie przekazały wykonawcy plac budowy i niebawem rozpoczną się prace.
Jeden z największych i najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce odzyska dawny blask!artykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych i najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce odzyska dawny blask!
Bardzo dobra informacja. Zabytkowy, 120-letni dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach (woj. wielkopolskie), jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce, już wkrótce przejdzie kompleksową rewitalizację. Remont będzie możliwy dzięki 39 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.
Tunel pod Łodzią. Na placach budowy poza centrum też się dzieje! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod Łodzią. Na placach budowy poza centrum też się dzieje! [FILM+ZDJĘCIA]
W Łodzi powstaje tunel średnicowy, który przyspieszy codzienne podróżowanie po mieście i umożliwi nowe połączenia z innymi miastami. Zaglądamy na place budowy poza centrum: stacji Koziny, dworca Żabieniec i Łodzi Kaliskiej.
[Wrocław] Peron 2 otwarty dla podróżnych!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Peron 2 otwarty dla podróżnych!
Dziś (5.04.2012) o godzinie 14.30 na peron 2 dworca Wrocław Główny po modernizacji wjechał pierwszy...
Wielomilionowa inwestycja drogowo-kolejowa w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Wielomilionowa inwestycja drogowo-kolejowa w Dąbrowie Górniczej
W okolicach dworca kolejowego Dąbrowa Górnicza Gołonóg powstanie nowy układ komunikacyjny oraz centr...
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizację
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a w poniedziałek – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
Rezydencja Marchijskainwestycja
Pokaż inwestycję
Rezydencja Marchijska
Wrocław, Orląt Lwowskich 20F
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA]
Dzięki PKP S.A., kolejny zabytkowy dworzec w Polsce odzyskał swój dawny blask. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim, w Kołodziejowie. Przebudowa dworca dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pozwoliła nie tylko na przywrócenie dawnego blasku zabytkowego budynku, ale przede wszystkim powstała nowoczesna i dostosowana do potrzeb wszystkich pasażerów przestrzeń dworcowa.
Stacja Olsztyn Główny: w czerwcu podróżni wsiądą do pociągu z nowych peronów [ZDJĘCIA+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Stacja Olsztyn Główny: w czerwcu podróżni wsiądą do pociągu z nowych peronów [ZDJĘCIA+FILM]
Ze wszystkich zmodernizowanych peronów na stacji Olsztyn Główny podróżni skorzystają już w czerwcu. Postępują także prace przy budowie przejścia pod torami, które zapewni bezpieczne dojście nie tylko od strony budynku dworca, ale także od Zatorza. Montowane są już pierwsze schody ruchome i elementy wind, co ułatwi podróżnym dostęp na perony. Inwestycja za kwotę 423 mln zł netto współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Co dalej z budową nowego dworca kolejowego w Koszalinie? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową nowego dworca kolejowego w Koszalinie? [WIZUALIZACJE]
Pojawił się wreszcie konkretny harmonogram dokończenia budowy dworca kolejowego w Koszalinie. PKP zapowiada ogłoszenie nowego przetargu w kwietniu, wejście wykonawcy na plac budowy we wrześniu i zakończenie inwestycji w połowie 2028 r. To długo wyczekiwany przełom po serii błędów projektowych i sporze z poprzednim wykonawcą.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Nowy układ komunikacyjny i centrum przesiadkowe Dąbrowa Górnicza Gołonóginwestycja
Pokaż inwestycję
Nowy układ komunikacyjny i centrum przesiadkowe Dąbrowa Górnicza Gołonóg
Dąbrowa Górnicza, Gołonóg Północny, Dąbrowa Górnicza Gołonóg
Zmodernizowany zabytkowy dworzec w Sochaczewie znów służy podróżnymartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zabytkowy dworzec w Sochaczewie znów służy podróżnym
Komfortowy, funkcjonalny, łatwo dostępny dla wszystkich podróżnych, bezpieczny, a także poddany renowacji w sposób podkreślający jego historyczne piękno – taki jest dziś neorenesansowy dworzec PKP, który został poddany kompleksowej modernizacji. Z dworca korzystają już pierwsi pasażerowie.
PINK opublikował dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na głównych rynkach regionalnych za III kwartał 2022 r.artykuł
Pokaż artykuł
PINK opublikował dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na głównych rynkach regionalnych za III kwartał 2022 r.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za trzeci kwartał 2022 roku.
Trwają prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILMY]
Na terenie zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu prowadzona jest przebudowa peronów i hali przy zachowaniu elementów historycznych. Montowane są poszycie dachu i przeszklenia. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,2 mld zł, dofinansowanie pochodzi z UE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły też przetarg na remont nastawni bramowej w Bytomiu.
Za ponad 323 mln złotych powstaje nowa siedziba Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 323 mln złotych powstaje nowa siedziba Muzeum Getta Warszawskiego [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy, na Woli postępują prace nad nową siedzibą Muzeum Getta Warszawskiego. Inwestycja, realizowana pod nazwą „Renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków dawnego Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów przy ul. Siennej 60 / Śliskiej 51 w Warszawie wraz z ich adaptacją na cele wystawiennicze i edukacyjne oraz realizacja Mediateki – części wystawy stałej Muzeum Getta Warszawskiego”, osiąga kolejne kamienie milowe.
REKLAMA